NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Nationala feminina de fotbal a Romaniei a ratat dramatic calificarea la Campionatul European

Nationala feminina de fotbal a Romaniei a ratat dramatic calificarea la turneul final al Campionatului European din 2017.

“Tricolorele” au fost eliminate de Portugalia la baraj, desi nu au pierdut nicio partida.

Dupa 0-0 in meciul tur, din Portugalia, returul de la Cluj s-a incheiat cu acelasi scor. S-a intrat astfel in prelungiri, jucatoarele lusitane reusind sa deschida scorul in minutul 105.

Fetele noastre au restabilit egalitatea in minutul 111, prin Laura Rus, insa n-au mai avut timp si pentru golul victoriei.

Reprezentativa Portugaliei se califica asadar la turneul final al Campionatului European ce va avea loc anul viitor in Olanda.