NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Liga 2: Juventus se distanteaza in clasament, dupa un final incins cu Foresta. Rezultatele complete din runda 17

Lidera ligii secunde din Romania la fotbal, Juventus Bucuresti, a castigat duminica la limita in ultimul meci din etapa cu numarul 17 a sezonului 2016/2017, in partida disputata la Foresta Suceava.

Scorul a fost 2-1 cu un gol marcat in minutul 92 din penalti, unul extrem de discutabil si dictat la limita de arbitru. Penaltiul a fost executat de Chipirliu, iar celalalt gol al celor de la Juventus a fost marcat de Cazan in minutul 1.

Foresta a marcat in minutul 13 prin Danila, iar apoi sucevenii, in minutul 24, au ramas in 10 oameni, dupa eliminarea lui Matei.

Lucian Rusandu a arbitrat aceasta partida, el la final avand mari probleme cu jucatorii gazda, care au protestat vehement prestatia sa.

Juventus e lidera in Liga 2 cu 36 de puncte, la 5 puncte peste Sepsi Sfantu Gheorghe si FC Brasov. Pe locul 4 este UTA cu 30 de lungimi.

Au marcat: Ayza 67 / Arnautu 14, Pacurar 62

Mai trebuie spus ca in tribunele stadionului din Suceava a asistat la meci si presedintele FRF Razvan Burleanu, care a fost huiduit copios de intreg publicul, care l-a taxat dupa tot ce s-a intamplat in ultima perioada cu echipa nationala, dar si din cauza absentei sale de la funeraliile lui Didi Prodan, care a incetat din viata miercuri si a fost inmormantat sambata.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.