NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

AC Milan, revenire superba in Serie A – ce au facut Juventus, Manchester United, City si Arsenal

AC Milan a reusit o revenire superba in meciul din etapa a 7-a din Serie A, disputat duminica, castigand dupa ce a fost condusa cu doua goluri avans. Si campioana Juventus a castigat.

AC Milan conducea pe Sassouolo in minutul 9, pe teren propriu, prin Bonaventura, insa a fost egalata minutul urmator, iar oaspetii au preluat conducerea in repriza a doua. In minutul 68 era 3-1, insa Bacca, Locatelli si Paletta au marcat in doar 8 minute trei goluri, intorcand soarta meciului.

Milan e pe 7, cu 13 puncte, la 5 distanta de liderul Juventus, care a invins in deplasare, scor 3-0 cu Empoli, goluri inscrise in doar cinci minute din a doua repriza, de Dybala si Higuain – o dubla.

In Anglia, liderul Manchester City, care avea maximum de punctaj dupa 6 etape, a fost invins de echipa de pe locul 2, Tottenham Hotspur, scor 2-0, golurile fiind marcate in prima repriza. In a doua repriza, londonezii au avut si un penalti ratat.

Manchester United a reusit doar un egal, scor 1-1, pe teren propriu, contra celor de la Stoke City, Anthony Martial in minutul 69 si Joe Allen in minutul 82 fiind marcatorii celor doua goluri.

Arsenal a invins la limita pe nou-promovata Burnley, in deplasare, scor 1-0, cu un gol marcat in minutul 90.

City are 18 puncte, urmata de Tottenham, cu 17, Arsenal si Liverpool cu cate 16. Manchester si Chelsea au cate 13 puncte.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.