NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Vesti bune pentru Daum: Florin Andone a marcat primul gol pentru Deportivo (Video)

Christoph Daum primeste vesti bune inaintea meciului cu Polonia, din preliminariile Cupei Mondiale. Atacantul Florin Andone a reusit, in sfarsit, sa sparga gheata si sa inscrie pentru Deportivo La Coruna in campionatul spaniol.

Varful “tricolor” a punctat in etapa a 11-a din Primera Division, in poarta celor de la Granada, insa, din pacate, golul sau nu a fost suficient pentru ca galicienii sa obtina toate punctele, scorul final fiind 1-1.

Andone a fost integralist pentru Deportivo si a inscris in minutul 64, el deschizand scorul.

Fotbalistul roman a fost lansat foarte bine in adancime, i-a luat fata unui adversar si, ramas singur cu portarul advers, a sutat in blocajul acestuia. A avut insa prezenta de spirit pentru profita de faptul ca balonul nu a fost retinut de goalkeeper si a marcat.

Golul sau a fost anulat de autogolul portarului lui Depor, Przemyslaw Tyton, din minutul 81, astfel ca partida s-a incheiat la egalitate.

Pentru Florin Andone primul gol vine cum nu se poate mai bine, spaniolii punandu-si intrebari in privinta transferului sau deoarece romanul nu a marcat deloc in mai bine de doua luni.