NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Turneul Campioanelor: Rezultatele de miercuri, clasamentul si programul meciurilor din Grupa Alba

Miercuri dupa-amiaza au avut loc meciurile din etapa a doua a Grupei Albe de la Turneul Campioanelor, rezultatele fiind destul de surprinzatoare.

In primul duel al zilei, rusoaica Svetlana Kuznetsova a obtinut a doua ei victorie din Singapore dupa ce a trecut greu, in trei seturi, scor 3-6, 6-2, 7-6, de Karolina Pliskova.

Kuznetsova a inceput mai greu partida, cedand clar primul set, insa a reusit sa isi revina excelent in cel de-al doilea, impunandu-se fara emotii. Decisivul a fost unul dramatic, decis in favoarea rusoaicei la tie-break.

In al doilea meci al zilei, campioana din 2015 a reusit sa obtina prima victorie din acest an, Radwanska trecand fara prea mari probleme de Gabi Muguruza.

Dupa etapa a doua din Grupa Alba, clasamentul este condus de Svetlana Kuznetsova, cu doua victorii. Urmeaza Radwasnka si Pliskova, ambele cu cate o victorie si despartite de setaveraj, in timp ce Muguruza este ultima, cu doua infrangeri in doua meciuri.

Etapa a treia va avea loc vineri, atunci cand se vor disputa partidele Karolina Pliskova – Agnieszka Radwanska si Svetlana Kuznetsova – Garbine Muguruza.

Site-ul Ziare.com v-a prezentat evolutia scorului in partidele de miercuri, iar mai jos aveti rezumatul zilei:

Aga Radwanska – Garbine Muguruza 7-6 (1) / 6-3

18:58 – Aga se impune mult mai clar in setul al doilea si castiga partida!

18:20 – Radwanska reuseste sa castige primul set dupa tie-break.

17:20 – Incepe partida! Radwanska serveste prima.

17:00 – In aproximativ 20 de minute ar trebui sa inceapa si duelul dintre Radwanska si Muguruza.

Karolina Pliskova – Svetlana Kuznetsova 6-3/ 2-6/ 6-7 (6)

16:58 – Kuznetsova se impune dramatic in aceasta partida, dupa un decisiv decis la tie-break.

15:50 – Kuznetsova revine si se impune fara emotii in setul al doilea.

15:16 – Pliskova reuseste sa castige destul de usor primul set al acestei intalniri.

14:36 – Meciul incepe cu Pliskova la serviciu.

In prima etapa, Kuznetsova a trecut cu 2-1 la seturi de Aga Radwanska, iar Pliskova a invins-o cu acelasi scor pe Garbine Muguruza.

In ultima etapa, de vineri, vor avea loc meciurile Pliskova – Radwanska si Kuznetsova – Muguruza.

Meciurile sunt televizate de Digi Sport 2.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.