NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Surpriza mare in Champions League: Bayern, invinsa in Rusia

Seara de miercuri din Champions League a inceput cu o mare surpriza, Bayern Munchen fiind invinsa in Rusia, pe terenul celor de la Rostov.

A fost si o partida spectaculoasa, in care s-au inscris cinci goluri, gazdele reusind sa se impuna cu scorul de 3-2.

Douglas Costa a deschis scorul pentru Bayern, care a dominat de multe ori autoritar jocul, in minutul 35, insa Serdar Azmoum a egalat chiar inainte de pauza.

Dupa reluare Rostov a trecut in avantaj dupa reusita lui Poloz, dar Bernat a egalat rapid pentru Bayern.

In fine, cu ceva mai mult de 20 de minute ramase pana la finalul partidei, ecuadorianul Noboa, cel care a lucrat si cu Dan Petrescu la Dinamo Moscova, a inscris golul victoriei.

In urma acestui rezultat, Rostov ajunge la 4 puncte in Grupa D si are prima sansa la ocuparea locului 3, cel care duce in Europa League, in timp ce Bayern pare ca pierde duelul cu Atletico pentru prima pozitie.

ECHIPELE DE START

Rostov: Soslan Dzhanaev – Kalachev, Mevlja, Cesar Navas, Granat, Kudryashov – Noboa, Gatcan, Yerokhin – Poloz, Azmoun

Bayern: Ulreich – Rafinha, Boateng, Badstuber, Bernat – Lahm, Thiago Alcantara, Renato Sanches – Douglas Costa, Lewandowski, Ribery.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.