NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Renaste Milan? Fosta campioana a Europei a invins pe Juventus cu golul superb al unui adolescent

AC Milan a invins pe teren propriu pe Juventus Torino, cu scorul de 1-0, in etapa a 9-a din Serie A. Unicul gol a fost inscris de un jucator de doar 18 ani.

Intr-o partida in care campioana Italiei din ultimele cinci sezoane a evoluat foarte sters si a avut putine ocazii, reusita a venit in minutul 65.

Mijlocasul Manuel Locatelli a prins un sut de zile mari, din prima, din coltul careului lui Gianluigi Buffon, trimitand mingea in vinclu, dupa ce a atins transversala. Pasa decisiva a venit de la Suso.

Acesta a fost al doilea gol din cariera jucatorului care are 8 meciuri pentru Milan. El a inlocuit in minutul 81 cu Gustavo Gomez.

Gruparea rossonera a ajuns la 19 puncte si a urcat pe locul 2, cu doua mai putine decat Juventus, care pierde astfel ambele partide cu marile rivale in acest inceput de campionat, dupa ce a fost invinsa si de Inter pe acelasi teren, scor 1-2.

Milan a castigat ultimul titlu in urma cu 5 ani, iar acesta este al treilea sezon consecutiv cand lipseste din cupele europene.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.