NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Real Madrid face scandal dupa infrangerea rusinoasa din Liga Campionilor

Real Madrid a contestat infrangerea suferita pe terenul lui VfL Wolfsburg, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor.

Antrenorul madrilenilor, Zinedine Zidane, a contestat vehement maniera de arbitraj a brigazii din Italia.
“Arbitrul i-a anulat eronat un gol lui Cristiano Ronaldo, nu ne-a dat penalti la Bale, iar penaltiul acordat pentru Wolfsburg a fost inexistent”, a spus Zidane dupa meci, la conferinta de presa.

De asemenea, si galezul Gareth Bale a contestat arbitrajul, invocand golul anulat lui Ronaldo in startul meciului si un penalti neacordat pentru madrileni.

Surpriza de proportii in Liga Campionilor: Real Madrid, invinsa de Wolfsburg in sferturile de finala

Real Madrid este aproape de eliminarea din Liga Campionilor dupa ce a pierdut prima mansa a sferturilor de finala, scor 0-2, pe terenul nemtilor de la Wolfsburg.

La doar cateva zile de la victoria cu FC Barcelona, madrilenii nu au reusit sa treaca peste euforie si au avut o prestatie modesta in confruntarea cu Wolfsburg.

Dupa o prima parte fara stralucire, nemtii au avut inca de la pauza un avantaj de doua goluri.