NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Reactia antrenorul lui Anderlecht dupa primele goluri marcate de Nicusor Stanciu

Antrenorul lui Anderlecht, Rene Weiler, a vorbit despre reusitele lui Nicusor Stanciu din meciul cu Mainz din Europa League.

Weiler a mentionat ca nu si-a pierdut niciodata increderea in Stanciu, desi la un moment dat spunea ca se gandeste sa-l treaca pe banca de rezerve.

“Sunt fericit pentru ca Stanciu a gasit in sfarsit golul, ii va da incredere! Intotdeauna am avut incredere in el si ma bucur ca a marcat”, a spus Rene Weiler, intr-o conferinta de presa.

“Chipciu a revenit si el cu bine si a avut o prestatie solida”, a comentat Weiler despre jucatorul care i-a oferit doua pase decisive lui Stanciu.

Stanciu a punctat pentru Anderlecht in meciul cu Mainz din grupele Europa League, scor 6-1.

Prima reusita a lui Stanciu a venit in minutul 9, cu un sut din afara careului care l-a prins nepregatit pe portarul advers, dupa o pasa a lui Chipciu.

Apoi, in minutul 41, Stanciu a facut 2-1 pentru belgieni in confruntarea de la Bruxelles tot din pasa lui Chipciu.