NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Nebunie in Scotia, unde o echipa a triumfat in Cupa dupa 114 ani! Zeci de mii de fani au navalit pe gazon (Video)

Finala Cupei Scotiei a oferit imagini fabuloase sambata seara, la capatul partidei dintre Glasgow Rangers si Hibernian.

Scorul a fost 3-2 pentru Hibernian, cu un gol decisiv marcat in prelungiri, in minutul 92.
Rangers, formatie care va reveni din sezonul viitor in prima liga, a jucat chiar acasa finala, pe Hampden Park, conducand in minutul 80 cu 2-1.

Golurile albastrilor au fost marcate de Kenny Miller (27) si Andrew Halliday (64). Hibernian a revenit incredibil, marcand in minutul 80 prin Stokes, care a marcat si primul gol al echipei in alb si verde.

Reusita decisiva, din minutul 92, bifata de Gray, a starnit o adevarata isterie in tribune, Hibernian castigand prima Cupa dupa 114 ani incoace, a treia in istoria sa.

Imediat dupa partida, zeci de mii de fani au intrat pe gazon, pentru a celebra acest succes urias:

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.