NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Liga 1: FC Botosani continua cursa pentru play-off

FC Botosani a obtinut o victorie importanta, scor 2-0, pe teren propriu in fata celor de la ACS Poli Timisoara, in ultimul meci al etapei a 14-a din Liga 1.

Moldovenii au inceput in forta, iar deschiderea scorului a venit firesc in minutul 35, cand Willie a sutat imparabil din centrul careului.

Sase minute mai tarziu, tot Willie a finalizat o schema superba la o lovitura libera din marginea careului si a facut 2-0.

Dupa acest rezultat, FC Botosani urca pe locul 4, cu 23 de puncte, in timp ce Poli Timisoara ramane ultima, cu 0 puncte (a inceput cu o penalizare de 14 puncte).

Etapa urmatoare, FC Botosani se va deplasa la CFR Cluj, iar Timisoara va primi vizita lui Dinamo.