NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Liga 1: Craiova pierde surprinzator si face un pas gresit in lupta pentru titlu

CSU Craiova a facut inca un pas gresit in lupta pentru titlu, pierzand vineri seara meciul disputat in deplasare, cu CSM Poli Iasi, scor 1-2.

Gazdele au deschis scorul repede, in minutul 4, cand Ciucur a marcat cu un sut superb, de la marginea careului, trimitand mingea in vinclu.

Au urmat apoi atacuri in valuri ale Craiovei, care a ratat ocazia egalarii prin Mazarache si Nuno Rocha. In cele din urma Baluta a inscris golul de 1-1 chiar inainte de pauza. A fost un alt gol superb, peste portarul advers, din coltul careului.

Meciul a fost decis in minutul 70, cand arbitrul a acordat corect o lovitura de la 11 metri dupa un fault la Cretu. Bole a transformat penaltiul, iar iesenii si-au pastrat avantajul pana la sfarsitul meciului.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.