NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Juventus a castigat derbiul cu Napoli, Chiriches a fost integralist

Vlad Chiriches a jucat al doilea meci consecutiv ca integralist la Napoli, sambata seara, insa echipa sa a fost invinsa in deplasare de Juventus Torino, scor 1-2.

Leonardo Bonucci a deschis scorul pentru campioana Italiei, in minutul 50, dar Jose Maria Callejon a egalat dupa doar 4 minute.

Fostul atacant al lui Napoli Gonzalo Higuain a fost cel care a adus victoria lui Juventus, cu un gol in minutul 71.

Chiriches a fost integralist si etapa trecuta, cu Empoli, cand a si marcat un gol in victoria cu 2-0.

Juventus s-a distantat la 27 de puncte in fruntea Serie A, dupa 11 etape, avand 9 victorii si doua infrangeri – cu Inter Milano si AC Milan.

In cealalta partida de sambata, Fiorentina, cu Ciprian Tatarusanu titular si Ianis Hagi doar rezerva, a castigat cu 1-0 la Bologna, gol reusit de Nicola Kalinici, din penalti, in minutul 31.

Napoli e pe 3, cu 20 de puncte, iar Fiorentina pe 6, cu 16 puncte, dar mai are de disputat o restanta.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.