NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Ilie Nastase l-a enervat pe Christoph Daum dupa Dinamo – Steaua: Ce i-a spus selectionerului

Fostul mare tenismen Ilie Nastase l-a enervat pe selectionerul Christoph Daum, miercuri seara, dupa victoria lui Dinamo in fata Stelei, scor 3-1.

Nastase a facut un comentariu la adresa lui Daum, in timp ce acesta acorda declaratii presei dupa meci.

Iata ce a declarat Daum despre meciul Dinamo – Steaua

Intrebat de jurnalisti daca scorul a fost cel corect, selectionerul a raspuns: “Dinamo a luptat foarte bine…”, moment in care a fost intrerupt de Ilie Nastase, care trecea prin parcare subterana a Arenei Nationale.

“Stelian este cel mai bun”, a spus fostul tenismen, cu referire la fundasul stanga al lui Dinamo, Steliano Filip, convocat in mod constant de Daum la echipa nationala.

“Vreti sa faceti…? OK”, a fost reactia nervoasa a lui Daum, care a incheiat astfel declaratiile.

“Nu, Stelian este cel mai bun”, a raspuns Ilie Nastase, fan declarat al Stelei.

Steaua a pierdut in urma gafelor facute de Tamas, Nita si Momcilovici, la doua dintre cele trei goluri primite.

Dinamo a marcat golul de 2-1 in prelungirile primei reprize, dupa o mare gafa a lui Momcilovici, care l-a pierdut din marcaj pe Nedelcearu.

Apoi, in minutul 58, Tamas si Nita au facut cealalta mare gafa, cand s-au invitat reciproc sa atace o minge la marginea careului, cel care a profitat fiind Nemec, care a inscris in poarta goala.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.