NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Dan Petrescu a provocat un nou scandal in Rusia

Dan Petrescu, antrenorul celor de la Dinamo Moscova, a provocat un nou scandal in Rusia, el fiind eliminat de arbitrul meciului cu Khimki, din optimile de finala ale Cupei.

Trimis in tribune, tehnicianul roman nu s-a lasat mai prejos si a atacat arbitrajul la finalul partidei.

“Nu stiu daca voi fi sanctionat. Masurile luate de arbitru nu au fost foarte clare, asa ca era normala o reactie din partea mea. Nu inteleg de ce cartonasele au fost acordate doar pentru noi?”, a spus Petrescu la conferinta de presa.

Referindu-se la meciul din Cupa, castigat greu, in ultimele 10 minute, antrenorul roman s-a aratat dezamagit de evolutia unor jucatori.

“Jucatorii care au evoluat mai putin au avut ocazia de a arata ce pot. Ne asteptam ca Noboa si Semshov sa conduca jocul, urmand a fi ajutati pe flancuri, insa lucrurile nu au mers chiar asa. Am primit un gol, insa, din fericire, jucatorii care au intrat in partea secunda au reusit sa intoarca meciul.

Este important ca echipa a dat dovada de caracter si a castigat, mai ales ca adversarii nostri au facut cel mai bun joc din acest sezon”, a mai spus Petrescu.

Dan Petrescu, victorie dramatica in Cupa Rusiei

Foarte probabil, aceasta eliminare il va costa scump pe “Bursuc”, care risca o suspendare din partea Federatiei Ruse.

Dinamo Moscova a castigat meciul cu Khimki, din Cupa Rusiei, scor 2-1, golurile echipei lui Petrescu fiind inscrise in ultimele 10 minute.