NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Chiriches si Radu Stefan au fost integralisti in duelul romanilor din Serie A

Romanii Stefan Radu si Vlad Chiriches au jucat unul impotriva celuilalt in marele meci dintre Napoli si Lazio, disputat sambata seara, in runda curenta de Serie A.

S-a terminat 1-1, fostul stelist gresind la golul marcat de cei din capitala Italiei. Hamsik a deschis scorul pentru gazde in minutul 52, iar doua minute mai tarziu, Balde a inscris pentru 1-1, dupa ce a sutat de langa Chiriches.

Stefan Radu a primit un galben in minutul 51, dar a avut in rest interventii sigure.

Iata caseta tehnica a partidei:

Napoli: Reina – Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam – Zielinski, Diawara, Hamsik (Allan 87′) – Callejon (El Kaddouri 81′), Mertens, Insigne (Gabbiadini 67′). Antrenor: Maurizio Sarri.

Lazio: Marchetti – Basta, Wallace, Radu – Anderson, Parolo, Biglia, Milinkovic-Savic, Lulic (Gabarron 78′) – Keita (Djordjevic 83′), Immobile (Lombardi 87′). Antrenor: Simone Inzaghi.

Jocul a avut loc in cadrul rundei a 12-a din Serie A, iar dupa partida, Lazio e pe 4 cu 22 de puncte, in timp ce Napoli e pe 5 cu 21 de lungimi.

Sa mai spunem ca Lazio are 7 partide la rand fara infrangere, iar Vlad Chiriches a bifat al 5-lea joc al sau din acest sezon pentru Napoli.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.