NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Chipciu, doua pase de gol si o accidentare in infrangerea lui Anderlecht. Stanciu a dezamagit din nou

Anderlecht Bruxelles a pierdut cu 3-2 meciul din deplasarea de la Zulte Waregem, intr-o partida disputata duminica in etapa cu numarul 15 din campionatul Belgiei.

Cu Stanciu si Chipciu titulari, oaspetii au inceput slab, fiind condusi din minutul 9, dupa golul lui Cordaro. Alex Chipciu a inceput apoi showul, pasand de 2 ori decisiv pentru polonezul Teodorczyk, in minutele 14 si 30.

Pana acum, Chipciu are 5 pase de gol pentru Anderlecht, in 11 meciuri in campionatul belgian.

Din pacate pentru ex-stelist, acesta s-a accidentat serios in minutul 45 si a trebuit sa fie inlocuit, el suferind o recidiva la accidentarea din timpul meciului cu Kazahstan, din preliminariile CM 2018, la echipa nationala.

Dupa pauza, Anderlecht s-a stins, fiind invinsa cu 3-2, dupa doua goluri date repede, in minutele 47 si 49.

Din pacate, Nicusor Stanciu a dezamagit si la acest joc si a fost inlocuit in minutul 47.

In clasament, Waregem ramane lidera cu 33 de puncte, Anderlecht fiind acum pe 5 cu 25 de lungimi.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.