NewsRing – Stiri Online

stiri online din Romania

Ce spune cel mai bun jucator al Stelei, dupa meciul cu Villarreal

Brazilianul William De Amorim, cel mai periculos jucator al Stelei in partida de joi seara, contra celor de la Villarreal, incheiata la egalitate, scor 1-1, s-a declarat multumit de rezultat.

In schimb, mijlocasul stelist este de parere ca trebuia acordat penalti la hentul din careul spaniolilor, din repriza a doua.
“Zic ca am facut o prima repriza foarte buna, am avut si in a doua repriza o sansa. Asa a fost sa fie meciul si egalul pentru noi e bun cu Villarreal. Am avut mai multe sanse, au fost mai clare, dar asa e fotbalul.

Parerea mea e ca a fost penalti. Mana nu era langa corp si cred ca putea sa dea penalti, dar asta a crezut arbitrul ca nu e. Asta e. Noi am avut ocazii mai clare, dar e bine pana la urma si 1-1. Calificarea se joaca. Acum avem doua meciuri directe cu Zurich. Vedem ce va fi”, a spus De Amorim, potrivit Digi Sport.

Iata si care a fost reactia lui Laurentiu Reghecampf dupa partida de joi seara

Fostul jucator al Astrei a creat faza golului egalizator al lui Muniru, din minutul 19, si a trimis mingea in bara transversala. In plus, a fost cel mai incisiv jucator stelist, fiind remarcatul lui Gigi Becali.

“Eu l-am remarcat pe De Amorim. Numai el are voie sa dribleze. Ati vazut Tanase, dupa ce l-am certat? Extraordinar a jucat. Si pe Boldrin la fel. Numai De Amorim are voie, el stie sa dribleze”, a spus Becali.

“Stiti cum e la Steaua, un meci esti bun, daca nu joci bine, dupa aia nu mai esti bun. Eu ma gandesc la fiecare meci sa dau cat mai mult din mine si sa ajut echipa”, a mai spus De Amorim.

Acesta a preciat ca si-ar dori sa fie coleg din nou cu Denis Alibec.

“Ma bucur daca vine Alibec, m-am simtit foarte bine in teren cu el la Astra. Nu pot sa il conving eu sa vina la Steaua. El stie ce e mai bine pentru el”, a subliniat mijlocasul.

Steaua a obtinut o remiza pretioasa scor 1-1, in fata spaniolilor de la Villarreal, in etapa a doua a grupelor Europa League. Vicecampioana Romaniei a obtinut astfel primul ei punct in Grupa L, avand in continuare sanse reale de calificare in primavara europeana.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.